NEWS!!

10 let s Vámi

13. března 2018 v 22:27 | Celene
Hádejte, kdo si před deseti lety a jedním dnem (ne, nezapomněla jsem na to včera, jen jsem se v časovým presu (presu, to je vtipný - vysvětlím jindy... :D ) nedostala k tomu, abych na to upozornila širší společnost (asi ty 4 lidi, co mě ještě čtou? :D ) ) založil blog? That's right!! Meeeeeeee :D Wow. Deset let. Can you believe that? Doufám, že Vám to mixování jazyků moc nevadí, mám s tím teď totiž celkem problém, když je "můj nastávající" (still not sure what will happend) Američan. :)) Okay, step back. Deset let. Wooow!! Sice tu články přibývají s větší či menší pravidelností v závislosti na období mých životních etap, ale lidi, vydržela jsem u něčeho deset let, a i když nepíšu every day, nemám v plánu končit. Good news for you? Nobody really cares? :D Anyway, díky všem, kteří mě pořád čtou. Ani po deseti letech si totiž neumím představit život bez blogu. Při stěhování do Prahy, kdy jsem držela v rukou staré deníky ze základky a střední školy, jsem si uvědomila, že během VŠ jsem tuto papírovou formu v podstatě zcela přenesla na blog. Na papír už jen občas zaznamenám nějaké ty dirty experiences (you know what I mean, right? :P :D ), protože tenhle blog je under 18 friendly :D :D No nic, zítra mám ranní, takže to zkrátím. Happy B-day for me ;) :)))

Tell me whyyyy??

4. dubna 2017 v 9:37 | Celene
Dnes jsem dostala chuť napsat další článek a omluvit se za delší neaktivitu, ale vidím, že blog je od šestnáctého března ještě víc dojebanější než předtím, což veškerou chuť zabilo. Prvně nefunguje náhled a přehrávání videí, teď nejsou vkládat obrázky. OMG, za co... Jen bez těch obrázků je to děsně neetetické, tak jsem si do tohohle článku zkopírovala již použité v jiných článcích... Ale nové prostě vložit nejdou. Teda jako jsou vložit do galerie, ale ne do článku. To je mi fakt platný toto jako... Noo, tak jsem jen chtěla dát vědět, že pořád žiju a mám to teď trochu nabitý... Až to tady začne fungovat normálně jak má, tak o tom napíšu víc... Mějte se a kdyby už se to náhodou rozjelo do normálního fungování, můžete mi dát echo na email, abych se sem vrátila rychleji :D ;)

ctyrysestry slaví 9 let

12. března 2017 v 17:42 | Celene

Dneska je to rovných 9 let, co jsem si založila tenhle blog. Pokusím se to na této adrese dotáhnout na deset a pak se uvidí... :)

Blíží se skvělá událost!! :)

3. listopadu 2016 v 21:35 | Celene

Čau, čau, čau, čau, čáááu všici!! :D :))) Musím Vám něco říct!!! :)))


Cítím totiž v kostech, že přesně ode dneška za měsíc se koná super akce!!! :)))
A co nás čeká?? :)


SRAZ FANOUŠKŮ ONCE UPON A TIME!!!


Kam na něj jít?? Přijeďte do Prahy :)))


Výchozí potkávací bod je před květinářstvím na Hlavním nádráží.
Když pojedete vlakem a budete přicházet z nástupiště, půjdete kolem Burger Kingu a pojedete dolů a po pravé ruce budete mít ono květinářství :) Naproti je Neo Luxor s knížkama :)) A kdybyste to náhodou měli přehlídnout tak na místě budou dvě Zeleny, které budou jistě k nepřehlédnutí ;)))


A proč byste tam měli dorazit???


Užiteje si kopec srandy při hraní tématických her a povídání :)))


Ochutnáte dobré jídlo od ostatních a bude fajn, když taky něco vezmete :) Co třeba jablečný štrůdl nebo Babiččiny lasagne? ;) Fantazii se meze nekladou :))


Taky máte jedničnou možnost uniknout na jeden den z Vaší všední reality a stát se jednou z Vašich oblíbených Once Upon A Time postav. V překladu - kostýmy vřele vítány!!! Má volba je jasná ;)))


A především potkáte spoustu dalších "cvoků" jako jste Vy, kteří sdílí Vaši vášeň a lásku k tomuhle seriálu :) Není zdaleka vyloučeno, že zde můžete potkat přátele na celý život :)))


Tak co Vy na to? :) Uvidíme se 3. prosince? :)))

Mě přísluší jen drobná propagace, samotnou organizaci srazu má pod palcem Evil Panda Lissea, které dopředu patří velký dík :) Více a veškeré další info naleznete ve facebookové skupině Sraz českých Oncerů, která je veřejná a můžete tam přizvat i své známé, o kterých víte, že se také dívají :)

Výhry pro Once Upon A Time na Teen Choice

21. srpna 2016 v 10:18 | Celene

Přestože animace mám stažené už druhý den po vyhlášení, bohužel k zveřejnění se dostávám až dnes :/ Ale jak se říká, lepší pozdě než vůbec... :) Tááákže, pro ty z Vás, ke kterým se to náááhodou ještě nedoneslo, připomínám, že Once Upon A Time si z ankety Teen Choice (kde nás mimochodem vyloučili z hlasování a hlasovat jste mohli pouze v případě, že Váš wifi signál pochází z území Spojených států amerických...).

Once si odnesl cenu za NEJLEPŠÍ SCI-FI/FANTASY SERIÁL a porazil ostatní nominované seriály: iZombie, Supernatural, The Flash a The Vampire Diaries.
Lana Parrilla so odnesla cenu za NEJLEPŠÍ SCI-FI/FANTASY HEREČKU, takže její fanouškovská základna tak překonala ostatní nominované: Candice King (The Vampire Diaries), Emily Bett Rickards (Arrow), Danielle Panabaker (The Flash), Eliza Taylor (The 100) a Kat Graham (The Vampire Diaries).
A úplná bomba je, že Once si odnesl i cenu za NEJLEPŠÍ POLIBEK V SERIÁLU!! Za což vděčíme Jennifer a Colinovi aneb CaptanSwan for4!! :D :) Jejich chemie strčila do kapsy tyto seriálové polibky: Emily Bett Rickards & Stephen Amell (Arrow), Chelsea Kane & Derek Theler (Baby Daddy), Candice King & Paul Wesley (The Vampire Diaries), Candice Patton & Grant Gustin (The Flash) a Leah Pipes & Joseph Morgan (The Originals).

Myslím si, že je to pro Once velký úspěch, protože co si vzpomínám poslední ankety, tak hlavně TVD vždycky všechny rozneslo na kopytech. Jako rozený skeptik jsem takový úspěch vůbec nečekala a to víc mě to těší. Podle mě to totiž znamená, že Once ještě zdaleka není mrtvý a že s tolika oceněními by snad mohla klapnout i ta sedmá série. Bože, dej, ať to má aspoň osm sérii jako Čarodějky (Charmed)!! :D :) A co Vy? Taky Vás tři proměněné nominace ve výhry překvapili nebo jste v tom měli jasno od začátku? :)

19 let od vydání prvního dílu Harryho Pottera

27. června 2016 v 22:53 | Celene
Olga Zbranek Biernátová společně s Katkou Stupkovou nám připomínají, že včera to bylo rovných 19 let od vydání prvního dílu Harryho Pottera. (Už ale nepřipomínájí, že my Češi jsme tak trochu lůzři a první díl vyšel v českém vydání až dva roky potom, co v Anglii vyšel už čtvrtý - tz. až o pět později, co Britové vydali díl první.) Každopádně první vydání v Bloomsbury 26. června 1997 se rozhodně zapsalo do historie a zrodil se fenomén... Kdo po sedmi knihách stále nemá dost, může sledovat stránku Pottermore, kde J. K. Rowling nabízí nové střípky na pozadí kouzelnického světa. Pojďme si shrnout, co nového o světě Harryho Pottera víme:

Díky bonusům, které publikuje J. K. Rowlingová na Pottermore, máme možnost proniknout hlouběji do světa kouzel, které uchvátilo čtenáře v knihách s Harrym Potterem. Tady je jedenáct nových informací, které se v původní sérii nikdy neobjevily, některé byly pouze naznačeny.

1. Na světě existuje 11 kouzelnických škol


Na světě existuje 11 kouzelnických škol, všechny jsou registrovány u Mezinárodního sdružení čarodějů. Kromě Bradavic k nim patří brazilská škola kouzel Castelobruxo (je ukryta v deštném pralese, studenti nosí zářivě zelené hábity a jsou zvlášť pokročilí v bylinkářství a magizoologii, mezi slavné absolventy patří odborník na lektvary Libacius Brutnák, autor Přípravy lektvarů pro pokročilé), prastará japonská škola Mahoutokuro (stojí na vrcholu vulkanického ostrova Minami Iwo Jima, studenti nosí očarované hábity, které mění barvu podle jejich znalostí, škola se pyšní mimořádnými akademickými výsledky a má i vynikající famfrpálovou reputaci), africká kouzelnická škola Uagadou (sídlí v Měsíčních horách, absolventi jsou mimořádně zběhlí v astronomii, alchymii a přeměňování, kouzla často sesílají bez hůlky, oznámení o přijetí do školy přináší snový posel), Krásnohůlská akademie magie (leží v Pyrenejích, dechberoucí budova školy byla částečně financována alchymistickým zlatem, protože Nicolas a Perenella Flamelovi se tu seznámili, s Bradavicemi soupeří o počet výher v Turnaji tří kouzelnických škol - Krásnohůlky 62 výher a Bradavice 63), Kruvalský institut (nachází se daleko na severu Evropy, vyniká na poli soubojů a veškerých forem bojové magie, bývalým studentem, který poškodil pověst Kruvalu nejvíce, je Gellert Grindelwald), americká škola kouzel Ilvermorny a další.

pokud Vás zajímá dalších 10 faktů, které jsme se od J. K. Rowling na Pottermore dozvěděli, pokračujte sve čtení článku přímo na neoluxoru, kde vyšel :)

České titulky k epizodě 5x15 The Brothers Jones

29. března 2016 v 21:10 | Celene
Tak jsem velikonoční pondělí strávila překladem titulků k Once. Dobrý díl, sem tam dobrá hláška a zatraceně dobrý zvrat. Dneska jsem je dodělala, takže neváhejte, stahujte a sledujte Once Upon A Time. Titulky si můžete stáhnout ZDE. Příjemnou zábavu! :)


7 let blogu

12. března 2015 v 22:12 | Celene

Tak už jsem tu s Vámi celých 7 let. Není sedmička pohádkové číslo? :) Když už je řeč o pohádkách, každá pohádka se jednou uchýlí ke konci... Ne, doufám, že se našlo alespoň pár věrných čtenářů, kterým se alespoň lehce zatajil dech... dneska to není. Od listopadu jsem ale nezveřejnila návštěvnost a od prosince dosud se objevilo na blogu jenom 25 článků... Kdo zná můj blog delší dobu dobře ví, že moje standardy sahaly daleko výše. I když tu taky byla dlouhá odmlka skoro celý jeden rok mezi lety 2011 a 2012, která nedala ani těch 25 článků, takže pořád je tu naděje, že blog (tedy já) půjdu trochu do sebe... Asi holt stárnu. Jenže papírovou podobu deníku jsem plně vyměnila za diary tady na blogu, takže nějakou dobu se tu ještě určitě potkávat budeme ;)

Hlasuj v People's Choice Awards!

15. listopadu 2014 v 13:31 | Celene
Volba People's Choice Awards je tady a seriál Once Upon A Time byl nominován hned v pěti kategoriích - oblíbená televizní show a taky oblíbená fantasy/sci-fi show. Dále pak v kategorii oblíbené duo, kde byli nominovaní Ginnifer Goodwin & Josh Dallas (Charmings), čemuž trochu nerozumím. Být tak třeba Jennifer Morrison & Colin O'Donoghue (Captain Swan) nebo Lana Parrilla & Sean Maguire (Outlaw Queen) tak by to podle mě dávalo větší smysl, ale i tak je samozřejmě podpořím svým hlasem :D V kategorii oblíbený televizní sci-fi/fantasy herečka byla nominována jak Ginnifer Goodwin (Mary Margaret/Snow), tak Jennifer Morrison (Emma). Komu byste přály cenu více? Sněhurka mi leze na nervy čím dál víc, takže můj hlas určitě patří Jennifer Morrison. Poslední kategorií, kde se Once Upon A Time umístilo je kategorie oblíbená televizní postava, která nám chybí nejvíce, kde byl nominován Neal Cassidy. I když nebyl zrovna mojí nej postavou a fandila jsem Emmě a Hookovi, musím říct, že jsem jeho smrt v seriálu upřímně oplakala. Doslova. Při tom dílu jsem řvala jako želva. Hlasy by si tedy určite zasloužil, ale má tu smůlu, že soupeří s Cristinou Yang (Grey's Anatomy) a ta mi chybí mnohem víc :D Mimo Once Upon A Time musím podpořit volbu Imagine Dragons v kategorii oblíbená skupina, protože právě oni nazpívali úžasný theme song k filmu The Host, který také spadá do zaměření tohoto blogu. Výhodou People's Choice Awards je, že na věku nezáleží (ne tak jako u Teen Choice Awards) a pro hlasování se nemusíte nikde a nikam registrovat. Můžete hlasovat kolikrát chcete (což hlasování trochu znehodnocuje, ale co už...) a nemusíte hlasovat ve všech kategoriích, ale pouze v těch, které Vás skutečně zajímají. Budu ráda, když si najdete minutku a podpoříte Once Upon A Time i Imagine Dragons svými hlasy :) Na web se dostanete kliknutím na kteroukoliv nominaci (fotku) pod fialovým nápisem kategorie.

Nový layout

1. listopadu 2014 v 18:30 | Celene
Tak konečně jsem to donastavila!! Věřte nebo ne, ale jenom záhlaví se skládá z neuvěřitelných 46 částí!! Pracovala jsem na něm už od 20. října a samotné nastavení mi zabralo celý den, protože z těch 46 dílků jsem měla totálně rozsypanej čaj, takže jsem to pak ještě po pixelech dílek po dílku přeřezávala, aby to sedělo, jak má. Psycho!! :D Bude tu aspoň do Vánoc!! Ať ta snaha nepřijde v niveč :D Po té tmavé modré to chtělo něco veselejšího a barevnějšího, což jsem myslím splnila dokonale. Není to úplně klasický layout na jaké jste ode mě zvyklí, a takto osobní layout tu troufám si tvrdit ještě nebyl. Co se týče fotky, okomentuji pouze, že Vy-víte-kdo to není. Zas takovej blázen nejsem... Ale je to jeden z mých nejmilejších kolegů :) Už bych se konečně měla rozkopnout a zavolat mu :) A proč ta panda? Přesně tuhle plyšovou pandu jsem totiž dostala jako dárek na rozloučenou, když jsem končila na Šlágru od kolegů včetně toho na té společné fotce :) I s tou visačkou u ucha na kterou se mi všichni podepsali, proto jsem ji nechala i na záhlaví :) Jinak na koleji ji mám na čestném místě na nočním stolku :)


Zbylé věci jsou čistě ilustračního charakteru, ale toho Oscara na nočním stolku bych vážně chtěla! I když bych ho vystavila na viditelnější místo :D Tak snad nedopadnu jako chudák Leo DiCaprio :D Tímhle layoutem jsem se taky chtěla víc odlišit od klasických fan blogů, protože už jste si asi stihli všimnout, že tohle klasický fan blog rozhodně není a kromě Once Upon A Time, Harrym Potterovi a The Host je to tu hlavně o mě. O tom, co zrovna prožívám, co poslouchám, na co se dívám... Prostě jsem chtěla blog udělat více osobní a proto jsem taky přidala do menu rubriku "I like", s pomocí které hlásám do světa, koho a co mám ráda. Které herce a herečky, režisérky, seriály, zpěvačky a další. Což by mohlo taky případným zájemců o spřátelení napovědět, jestli s někým takovým chtějí svůj blog spřátelovat. Právě v affs jsem musela udělat trochu "pořádek" a smazala jsem v menu všechny jejich ikonky, poněvadž z těch X ikon byly aktivní tři a většina mých affs bohužel se svými blogy skončila. Tak se stalo, že z 33 affs jich mám najednou 11, tak doufám, že i tento nový layout napomůže tomu aby se řady mých affs opět trochu rozšířily :)
 
 

Reklama