Únor 2014

26/2/2014

26. února 2014 v 9:32 | Celene |  My diary
Tak ještě odpolední výuka a oficiálně za sebou budu mít druhý týden školy. No a hned v tom prvním týdnu, konkrétně minulý čtvrtek, jsme měli Seminář k bakalářské práci I a tam nám bylo řečeno, že do příští hodiny, což je příští pondělí, máme mít jasnou představu o čem chceme psát bakalářku, najít si 4-5 zdrojů základní literatury a kontaktovat potencionálního vedoucího práce. LOOL. Taky nám bylo řečeno, kdo může vést kolik bakalářek a že dohromady s dálkařema je nás 72 a ředitelka, kterou bych chtěla jako vedoucí, může vést 3 práce. LOOL podruhé :D Ale tak vzhledem k této informaci jsem neváhala a hned ten jsem vyrazila do knihovny, kde jsem si předem naklikala knížky do studovny, co by se tak jako mohly týkat toho, o čem chci psát. A dokonce... Dokonce jsem i něco našla! :D Dala jsem tomu pracovní název Vliv filmových a seriálových postav na utváření identity adolescentů. Alternativou může být například Vliv filmových a seriálových postav na formování osobnosti adolescenta nebo Filmové a seriálové postavy a jejich vliv na žáka střední školy či jiné... Týkalo by se to Psychologie osobnosti, konkrétně stádia identity, což přesně nevím, co to obnáší, ale to se najde v knížkách :D :D


Udělala jsem si poznámky, jak by to mohlo vypadat: vymezila bych pojmy fikce, fikční svět a fikční postava, vysvětlila bych vztah mezi vlastnostmi postav a vlasnostmi diváka (toho středoškoláka), dál by tam byly typologie identifikovaných postav podle jejich vlastností, kde bych to vysvětlila na konkrétních postavách z konkrétních filmů a seriálů, potom průběh identifikačního procesu jako jádra zkušenostního učení prostřednictvím fikčních postav a jejich příběhů, což by zahrnovalo emocionální a sociální učení a vliv na rozvoj osobnosti, potom vliv fanouškovství na identifikaci s fikční postavou, genderová problematika a film, sexualita ve filmu. Co se týče praktické části, tam jsem si říkala, že bych mohla vypracovat případnou studii na 2-3 konkrétní seriály a rozebrat je. Využila bych kvantitativního šetření v podobě dotazníků i kvalitativní formy v podobě rozhovorů, což bych se ale představovala e-formou, že bych si našla nějaký lidi na fórech a tak. Možná bych našla někoho i tady :) Už jsem s touto základní představou seznámila ředitelku a tvářila se docela zaujatě, ale že si to promyslí přes víkend a napíše mi. Je středa a furt nic :/ Mi říkala, že by po mě ještě chtěla znát přesnej postup metodologie a co chci vlastně tím výzkumem zjistit a co chci vyzkoumat jako... :D Co chci vyzkoumat? Pomoc! Jsem si říkala, že třeba něco jak může fikční postava pomoci středoškolákovi překonat nějakou složitou životní situaci... Máte nějaké nápady na co by se u tohohle tématu dal ten výzkum zaměřit a co zjišťovat? Budu moc vděčná, když zanecháte v komentáři nějakou inspiraci :)

Stills 37

26. února 2014 v 9:02 | Celene |  Kusovky The Host


Hláška 02: 01x01

25. února 2014 v 9:02 | Celene |  Hlášky Once Upon A Time

"Tohle nemusíš, ok? Můžu Ti zaplatit. Mám peníze."
"Ne, nemáš a kdybys měl, měl bys je dát své ženě, aby se postarala o Tvoji rodinu."
"Co Ty sakra víš o rodině?"

"Nic."

---------------------------

Smutný a vtipný zároveň... Ale rozsekalo mě, jak s ním třískla a pak "Nothing." :D

Návštěvnost za minulý týden (17.2. 2014 - 23.2. 2014)

25. února 2014 v 8:59 | Celene |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (17.2. 2014 - 23.2. 2014) je:
Pondělí: 23
Úterý: 31
Středa: 27
Čtvrtek: 26
Pátek: 46
Sobota: 42
Neděle: 40

Celkem: 235

Zvýšila se o celých 67 návštěv, to je krásné přivítání :) Díky :)

Rumpelstiltskin & Belle | Clarity

24. února 2014 v 21:56 | Celene |  Videa Once Upon A Time

Strašně se mi líbí ta písnička u toho :)

Hláška 01: 1x01

23. února 2014 v 18:35 | Celene |  Hlášky Once Upon A Time
Skoro už před dvěma měsíci jsem začala pracovat na nové rubrice Hlášky Once Upon A Time, kterou jsem chtěla pojmout trochu originálněji než pouhým vypisováním vět a proto jsem se pustila do tvorby mnou tak milovaných animací, aby to bylo hezky v kontextu. A abych byla světová, udělala jsem to v angličtině :D Překlad bude vždycky pod animacemi, jak jste zvyklí. Animace nesou tag mého blogu, protože na tomto jsem strávila opravdu mnoho času a opravdu by mě žralo, kdyby se to někde objevilo jen tak bez zdroje, takže proto tag. Stihla jsem jich udělat několik do začátku třetího dílu, kdy se fakt snažím z toho dílu vycucat všechno, co Vás donutí se minimálně alespoň pousmát. Teď mi to tu ale už dlouho leží v rozepsaných a tak je na čase to začít zveřejňovat a zjistit, jestli má vůbec smysl pokračovat ve vytváření dalších hlášek a jestli o to budete stát. Zveřejňovat je budu postupně přesně podle toho, jak šly v seriálu za sebou a momentálně se můžete těšit opravdu jenom na první tři díly, ale doufám, že se Vám rubrika zalíbí a budu mít motivaci vytvářet dál :) Toť úvodník k nové rubrice a teď už první hláška ze samého začátku :) :


"Ty."
"Ty jsi mě našel."
"Pochybovala jsi snad někdy?"
"Popravdě... Ta skleněná rakev mě poněkud znervóznila."
"Už nemusíš mít nikdy strach. Vždy Tě najdu."
"Slibuješ?"


Emma Swan | She Dreamed of Paradise

23. února 2014 v 17:05 | Celene |  Videa Once Upon A Time

Moc hezky udělané video s Emmou, perfektně sestříhané podle textu songu Paradise od Coldplay :)


POTM February

23. února 2014 v 16:36 | Celene |  POTM
Ve směs se Vám líbily všechny fotky vyjma čtyřky, která byla stejně jenom do počtu :D No jo, Charming utřel no x D Vítěznou fotkou s nejvíce hlasy se stává fotka číslo jedna, kde je většina hlavních postav, což je fajn :)