Květen 2011

Makám, makám, makááám :D

30. května 2011 v 21:09 | Celene |  My diary
Tak jo. Fakt jsem na sebe pyšná. Minulý čtvrtek ráno v osm hodin jsem učiteli říkala, že mám natočenou pětinu filmu a přesvědčovala ho, že to určitě stihnu. Moc se na to netvářil, ale o to líp se bude tvářit, až uvidí, že jsem to stihla ;) Minulý čtvrtek v osm ráno jsem měla natočenou pětinu filmu. Dneska je pondělí devět večer a mám natočenou víc jak třetinu filmu. Přestaňte o mě sakra tolik pochybovat :-) Když říkám, že to zvládnu, tak to zvládnu. Ty jo ale jako je to mazec... Mám natočenou teprve třetinu a už mi zase došlo místo na disku :D Budu muset po každém natáčení dělat inventuru souborů a přesouvat to na exterák, abych měla místo na tu práci. Snad mi bude ten exterák s 1,81 tera stačit :D :D Ani teď se neflákám. Zrovna rendruju video, jednu ze závěrečných scén. Jakože ona je to jedna dlouhá finální scén, ale je roztříhaná na víc kratších scén, až ve finále se to splácá dohromady. :-) Dneska ještě večer natočím tři záběry a zítra chci a snad budu točit zas. Ve středu bych ráda odevzdala učiteli nový trailer, tak snad to zmáknu. V tom zmatku, jak mám plnou hlavu ročníkovky jsem vám úplně zapomněla říct, že ... Jak to napsat? No prostě někoho mám :-) Je hrozně fajn, mám ho ráda, je skvělý. Nejlepší je, že mě podporuje v tom, co dělám a záleží mu na mé práci stejně jako mě samotné. Což je naprosto úžasné. :-) No nic, už se to vyrendrovalo, tak já jdu pokračovat :-) Mějte se :-)

Má to vůbec cenu psát? :D

29. května 2011 v 5:36 | Celene |  My diary
Protože mám takovej pocit, že to asi nikdo nečte, ale to vedlejší. Mám chuť psát, tak píšu a třeba to i někdo časem okomentuje.
Dneska jsem už skoro hodinu vzhůru, což je opravdu nezvyk, protože já rozhodně nejsem žádné ranní ptáče. Ale prostě ve čtyři jsem se vzbudila a měla jsem plnou hlavu ročníkovky a jen jsem se tak půl hodiny převalovala na posteli a nemohla jsem usnout, až jsem to psychicky nevydržela, vstala jsem, šla jsem si uvařit čaj a pak jsem se vkradla tátovi do ložnice. Nechala jsem si tam totiž včera notebook a kameru, tak strašně opatrně s dveřma a od 4:40 mám zapnutý notebook a dělám. Teď právě převádím posledních pár záběrů, co jsem měla na kameře a ještě to bylo v avchd, tak to teď hážu do mpeg, aby se to dalo stříhat. Jinak mám hroznou radost ze čtvrtka, protože to byl velmi úspěšný natáčecí den. Stihly jsme s holkama natočit pět scén a všechny vyšly na 100% po všech stránkách. Jak záběrově, tak kamera, herecké výkony, střih, kolorizace, zvuk v rámci možností také. Mám z toho hroznou radost. :-))) Jenom včera mě stresovala jedna z mých hlavních hereček, protože sama musí taky natočit film a narozdíl ode mě, ještě nemá zdaleka ani čtvrtinu jako já. Jenom se těžko vysvětlovalo, že mi čtvrtina (která na sebe ještě navíc nenavazuje) nestačí a potřebuju dotočit ještě ty tři. Dneska s ní točím dvě hodiny, tak doufám, že aspoň celkovou pětinu stihneme. V pondělí jsem více méně rezignovala a řekla jí, ať točí to jejich. Chci, aby to stihly. Jejich práce je pro mě stejně důležitá jako ta moje, ale bohužel jsem včera měla takový pocit, že to neplatí oboustraně. V pondělí jsem si vydupala hodinu. Což je minimum, které můžu žádat, když den má dvacet čtyři hodin x D Sice jsem chtěla točit celé pondělí, ale lepší hodina než nic. Doufám, že holky toho stihnou přes pondělí minimálně polovinu natočit, aby se mi trochu uklidnily a nestresovalo se zbytečně. Já nechápu, co řeší. Jsou na to čtyři. Můžou si mezi sebe rozdělit práci - námět, literární scénář, technický scénář, herectví, střih, kolorizace a zvuk, finalizace. Já jsem na všechno krom toho herectví sama a nevyšiluju vůbec. Kdyby to šlo nějak fyzikálně zařídit, klidně bych si v tom hrála sama, ale to je jaksi nemožné. Štve mě, že prostě to jestli to stihnu nebo ne, vůbec nezáleží na mě. Když mi prostě herci řeknou, že nemůžou, jsem nahraná... Takže teď se snažím zhluboka dýchat, modlím se a věřím tomu, že zítra toho stihnou hodně, uklidní se a v úterý můžeme zase vesele točit dál. Ježiši, ještě se mi to nepřevedlo, to je doba pane Bože :D Ono se to hodilo, že jsem se vzbudila tak brzo :-)) Jak na to tak koukám, už to začíná být šílený sloh a pochybuju, že to někdo dočte až sem, takže to už zakončím :D Dneska mi teda držte palce, ať stihneme natočit aspoň těch deset minut a já se zase brzo ozvu, jak jsem pokročila :-)) Přeji krásný zbytek víkendu :-))

Milý deníčku

28. května 2011 v 10:01 | Celene |  My diary
Práce na ročníkové práci do DIGu (Digitální video - to už si snad pamatujete všichni ne? x D) pokračuje. Bude to biják :D Milý deníčku je název filmu. Mám sestříháno 10 minut čistého filmu, což je ve finále jedna čtvrtina, takže předpokládaná stopáž celého filmu je cca 40 minut. Zítra budeme opět točit. Už se hrozně těším. Strašně mě to baví. Je to opravdu úžasné. Včera jsem sestříhala závěrečnou scénu a je prostě LUXUSNÍÍÍÍ!!! *yahoo* Fakt jsem z ní nadšená. Ta scéna je totiž udělaná na 100%. Záběry jsem vymyslela dokonale, herečka je tam excelentní, její herecký výkon je opravdu úžasný, střih vyšel taky krásně, barevná korekce sladěná do zelené barvy tomu dodává ten pravý nádech a ta psycho hudba to jenom potrhuje. Jsem na ni hrozně hrdá. Příští pondělí je DEADLINE. Konečný termín. Mám čtvrtinu. Jsem extremista. Věřím, že to dokážu. Chci to dokázat a vím, že to dokážu. Líbil se mi pohled našeho učitele, když jsem mu vrazila do ruky technický scénář o sedmnácti stránkách. Řekl mi, že on by se posral už jen při té představě, že by mu tohle někdo vrazil do ruky, ať to natočí :D Spolužačka, která je ve skupině se mnou a hraje v té závěrečné scéně se na to jen podívala a komentovala to "Lucko to nemůžeme stihnout" a já jen "ticho! to stihneme" a v pohledu učitele byl skrytý obdiv. Což je pro mě další z motivací, protože vím, že když to dokončím včas a bude to dobré, dokonale ho ohromím, protože pro něj samotného je to nemysletelné, že by se to dalo stihnout. Navíc 50% práce na tom dělám já. Vymyslela jsem námět, napsala literární scénář o třech stránkách a následně technický scénář o sedmnácti stránkách. Stojím za kamerou a točím. Režíruju, říkám hercům, co mají dělat. Následně převádím záběry do počítače a konvertuji je do formátu, který mohu stříhat. Pak se putím do střihu a když je to sestříhané, jak má být, řeším barevné korekce. Snažím se udělat i něco se zvukem, i když k tomu nemáme na škole moc prostředky, takže ten zvuk je trošku rušivý, ale to nevadí. A jako poslední to chci ještě upravit v Affter Effects, kde se dodělají úplně ty poslední úpravy. Velmi mi na té práce záleží a věnuji jí veškerý svůj volný čas. Mám pod sebou čtyři herce. Skvělý herce. :-) Jeden z nich ještě bude dělat pro film logo, tak už se těším, až mi předloží návrhy. Příští rok budu z DIGu dělat praktickou maturitu, takže budu točit další film. Až dotočím tento, musím začít přemýšlet nad námětem. Hele už se vyrendrovalo video, tak já jdu pokračovat v práci ;-) Mějte se a užijte si zbytek víkendu :-)

Dlouho jsem nepsala... :-)

23. května 2011 v 12:03 | Celene |  My diary
... tak se hlásím :-) Poctivě pracuji na ročníkové práci do DIGu (digitální video). Už mám skoro dopsaný scénář, už mi chybí asi tak čtvrtina. Doufám, že to stihnu dopsat do středy, protože ve středu chci točit, tak by se hodilo, aby to už bylo. 6.června má být hotový film. Zatím mám z finálního filmu sedm minut, což není nejhorší, ale je to opravdu minimum. Na celý víkend máme v plánu natáčení, takže o víkendu mě tu určitě neuvidíte. Prostě pátek po škole bych ráda točila, pak celou sobotu, neděli, v pondělí máme mít volno, takže pondělí taky. Holky, co mi v tom hrají hlavní role, ale musí točit taky svůj film, takže to musíme o víkendu stihnout obojí. Opravdu si neoddechneme. Ale už se mrtě těším :-) Věřím tomu, že přes ty čtyři dny toho stihneme valnou většinu a pak další týden se už jen dotočí poslední scény. Hodně mi na té práci záleží a chci, aby byla dobrá. Ne. Chci, aby byla nejlepší. Věřím tomu, že já na to mám. Můžu to dokázat, když mám v týmu konečně schopné lidi, kterým na té práci záleží stejně jako mě. No samozřejmě mě na tom záleží asi nejvíce. Ale herci jsou opravdu skvělí a záleží jim na tom, aby byl výsledek dobrý. Chodí za mnou a ptají se mě, kdy zase budeme točit a jestli nepotřebuju s něčím pomoct nebo přetočit nějaký záběr. To je úžasná změna oproti té spolužačce, jak jsem psala. Teď jsem opravdu upřímně ráda za to, že se na to vykašlala. S ní by to nebylo tak dobré, jako je to teď s její náhradnicí. Protože ta je v té roli opravdu úžasná a věří tomu, že to bude dobré. A dobré to bude. :-)

No tak já se asi začnu učit x D

14. května 2011 v 18:44 | Celene |  My diary
No tak jsem dopsala scénář na reklamu, sehnala jsem herce, kameramanku a herečku v jednom (v jedné reklamě bude hrát, druhou bude točit) a udělala jsem ten úkol do fotografického semináře. Jen nevím, jestli jsem se trošku neminula zadáním x D Měli jsme dělat nějaký vzkaz, dát tam fotku a vedle toho nafotit vzkaz vypovídající něco o té fotce a mít to ve formátu pohlednice. No hele, koukněte na to, co si o tom myslíte... No a teď už bych se konečně měla vrhnout na tu autoškolu. Webovky máme naštěstí až za 14 dní jsem zjistila, takže ten web chvilku počká. Skvělá zpráva :)
A co teda říkáte na ten vzkaz?

No tak mi to zase nějak nevychází x D

14. května 2011 v 16:05 | Celene |  My diary
No tak jsem měla krásně rozepsaný plán, co všechno budu dneska dělat od 9:30 a tak nějak jsem vstala až 14:00 x D Teď je 16:00 a vlastně jsem ještě nezačala nic dělat, což bych měla okamžitě napravit :D No takže se asi poctivě odhlásím z blogu a jdu dělat, to co musím :D Ach jooo x D Tak ahoj :-)

Gilotina se blíží

12. května 2011 v 15:16 | Celene |  My diary
Tohle snad opravdu není možné!! Zrušili víkendovku, takže musím na víkend domů. Paráda. Měla jsem totiž naplánované natáčení a měly jsme natočit valnou část materiálu, takže teďka smůla. Óóóó Bože, já z toho šílím.
V pondělí píšeme test z tiskových technologií, který si nemůžu dovolit s prominutím posrat. Ale toho by nemělo být tolik, to se nějak naučím. Horší je fakt, že ve středu mám doslova šibeniční termín pro tu reklamní kampaň. A jediný termín, kdy to můžu natočit, je v pondělí ráno místo školy. Ještě se musím domluvit se spolužáky, jestli budou tak hodní a nepůjdou kvůli mě do školy. Doufám, že budou vstřícní. Připadám si totálně neschopná a nejhorší je, že začínám mít pocit, že si tu jedničku nezasloužím. I když toho dělám tolik. Kdybych byla trochu schopná, už bych si dávno sehnala herce a měla bych to natočený. Ještě dneska jsem se dozvěděla, že tři reklamy mají mít celkovou stopáž (doba trvání) 30 sekund a já mám dvě reklamy, jedna má 58 sekund a druhá 42 sekund, takže tohle budu muset ještě jednou a znova celé sestříht a prostříhat a v pondělí natočím snad ty zbylé dvě. Ještě jednu 30-ti sekundovou a ta poslední má mít naštěstí jen 10 sekund, tak to už by mělo jít samo. tam se dá záběr, dva a nazdar.
Pokračujeme ale dále. V pátek mám mít lanovku ve 3D. Jenomže jemu nestačí ta kabina na laně, chce to po mě komplet celou lanovou dráhu do příštího pátku!! A já mám sotva tu lanovku. Óóó Bože!!
Jo ještě jak si v pondělí nenapíšu ten test z autoškoly, tak toho vola klepne, takže to už odkládat nemůžu. Taky tam někde musím prásknout jízdu, nebo zas bude mít kecy.
V úterý mám mít altán ve 3D. A do toho točit ročníkovku, kde chce za dva týdny vidět předběžný střih s valnou většinou hotovou a teď jsem se dozvěděla, že mám ještě naprogramovat web, což jsem skoro zapomněla od druháku jsem to nedělala.
No myslím, že už jste ve stresu dostatečně se mnou a to jsem ani nevyjmenovala všechno. Klika, že s nikým nechodím, protože už by se se mnou dávno rozešel, protože bych na chudáka vůbec neměla čas. Nic, já si to jdu zkusit nějak poplánovat, protože jak něco z toho nestihnu, čeká mě gilotina. Držte mi palce prosím. A ten slibovaný design budete muset počkat. Omlouvám se, ale snad chápete.

Wohohouuu, těšte se!! :-D

11. května 2011 v 12:15 | Celene |  My diary
Právě jsem dostala nápad na úžasný design!! A pokud se mi obraz z mé hlavy podaří převést do photoshopu, máte se opravdu na co těšit :-) Prostě luxus nápad :) Jen nevím, kdy se k tomu dostanu, protože učení je fakt moc. Do pátku určitě ne. O víkendu budu točit a pak stříhat, ale ještě nevím, jaký den a taky se musím naučit na test z autoškoly nebo toho debila už klepne jestli to nenapíšu na dost bodů. Ale jak se znám, tak to nevydržím a v pátek hned po škole se na to vrhnu :D Ale nic neslibuju. Dneska je to ve škole luxus, mám jen tři hodiny. Kvůli maturitám a tak nám toho dost odpadlo. Ještě ale potřebuju sehnat herečku do reklamy a dneska jednu natočit, protože už to taky mělo být dávno a učitel mi ten termín nemůže odkládat věčně, takže už jsem předem smířená s tím, že mi tam teď naskočí pětka. Z digitálního videa. Au, to bolí. :D Tohle je jediný předmět, na kterém lpím a chci z něj jedničku. Dvojka by mě zabila :D Vystřídalo to dějepis. Jak jsem na základce dostala z písemky 2 - tak jsem brečela :D Dneska mě čekají ještě dějiny výtvarné kultury a pak mám padla. Doufám, že seženu tu herečku. Držte mi palce.

Hlavně no stres...

9. května 2011 v 12:15 | Celene |  My diary
Ač nerada, musím přiznat, že stres mě pomalu ale jistě dohání. Být poctivým studentem je dřina. Celý víkend jsem pracovala na traileru k tomu filmu a musím se pochválit, že na výsledku je to dost vidět :) Jenom mě teď čekají potíže s tou holkou, co mi to bojkotovala. Najednou jí totiž došlo, že bez závěrečný práce by se nedostala dál. Jenže já nemůžu v každém záběru měnit hlavní herečku, ale to si nějak nedala vysvětlit. Pak chtěla po mě aspoň nějaký úkol, aby prolezla, ale já nemůžu měnit scénář podle toho, jak se jí to hodí nebo nehodí. Takže mě nazvala namyšlenou krávou, sobeckou sviní a dalšími krásnými přídavnými jmény a slíbila mi, že mi udělá ze života peklo. No tak jsem jako zvědavá, jak to peklo bude probíhat. Zatím je to v pohodě a celý den mě ignoruje, tak jestli tohle je to její peklo, tak pro mě to je nebe. Při troše štěstí to takhle vydrží. Ne, opravdu nemám zájem se s ní usmířit, potom, co mi řekla. Udeřila do nejcitlivějšího místa, do toho, co mě bolí nejvíc a to si praví přátelé nedělají. Ani při té nejhorší hádce bych nevpálila nejlepší kamarádce do obličeje, že se nedivím, že je vyšinutá, když má divnou rodinu a s matkou se nebaví. Což je práve ta fráze, kvůli níž už o její přátelství ani zdaleka nestojím. Pro mě umřelo. Potomhle definitivně. Je mi to líto. Nenechám se citově vydírat od takzvané kamarádky. Opravdu ne. Doufám, že dneska v hodině bude učitel ty trailery pouštět a něco k tomu řekne. A doufám, že to pozitivně ocení, protože tomu opravdu věnuji veškerý svůj volný čas. Ta práce pro mě hrozně moc znamená z několika důvodů. Možná se s vámi o ně někdy podělím, ale teď ještě ne :)

Ročníkovka

5. května 2011 v 15:10 | Celene |  My diary
Tohle je fakt bezva. Tak ta matika mi trochu nevyšla, ale pak mi učitelka vysvětlila, že jsem to zvrtala z toho důvodu, že to na mě bylo moc primitivní, tak fajn :D Ale dostala jsem dvojku z výpočetky z čehož jsem nadšená, protože do teď jsem tam měla jen jednu známku a to pět.
Ta radost z ročníkovky do DIGu mi moc dlouho nevydržela. Na dnešek bylo pevně domluvené natáčení, domluvily jsme se na tom čtyři lidi a den před tím mi hlavní herečka řekne, že nemůže točit. Ne třeba, že by jí do toho vlezlo něco důležitějšího nebo tak. "Jen" má nějaký problémy ve vztahu a kvůli tomu nemůže točit. A když jsem se jí dneska ráno před tím ještě ptala, jestli si to náhodou nerozmyslela, tak mi odpověděla, jestli by to nešlo až odpoledne. Když už tři ostatní počítáme s dopolednem. Takže hlavní herečka to skvěle bojkotuje, to je bomba. Už se dokážu plně vcítit do těch, co točili Čarodějky se Shannen Doherty :D Protože tohle je fakt o nervy. Mám jediný štěstí, že mám tak skvělý kamarádky, z nichž jedna se mi nabídla, že to bude hrát místo té, která to takhle bojkotuje. Budu jí na do smrti vděčná, protože ta práce pro mě opravdu mnoho znamená a kvůli vrtochům jedné, i když hlavní, herečky - o to hůř, ji nehodlám zkazit. Nechci ji natočit na padesát procent, když vím, že můžu a chci na sto. Jediný štěstí, že s ní byla natočená jen jedna scéna, která šla navíc dobře přetočit, ale jsou to zbytečný starosti a stres navíc. Dneska jsme kvůli tomu přišli o hodinu čistého času, co jsme mohli točit. A moje sousedka na intru je totálně vypatlaná. Jo klidně si to přečti. Stejně můj blog asi nečte, ale kdyby sem náhodou zabloudila, klidně. Myslím si, že seš kráva a klidně ti to řeknu do očí, jestli o to stojíš. No dneska nemám zrovna nejlepší den. Zítra to snad bude lepší. Je pátek, pojedu k babičce a tam budu celý víkend stříhat. A ještě se musím učit do autoškoly, to jsem zvědavá, jak to stihnu. Ale hlavní je, že teď už mám v týmu jen lidi, na které je spoleh. Jsem si jistá, že z toho bude super film :-)