Únor 2011

Černá kniha

28. února 2011 v 21:13 | Celene |  Films
V originále: Zwartboek

Thriller / Válečný
Nizozemsko / Belgie / Německo / Velká Británie, 2006, 145 min
Režie: Paul Verhoeven

Hrají: Carice van Houten, Sebastian Koch a další
O čem to je:
Děj filmu je zasazený do let 1944-1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu hnutí odboje. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede šarmantního německého kapitána. Verhoeven staví svůj film jako velkolepou akční podívanou, na kterou ale zároveň pohlíží s ironickým odstupem. Scénář filmu vychází ze skutečných událostí a staví na hlavní ženské hrdince, která ve filmu představuje jediný záchytný bod. Film totiž dobu i hrdiny popisuje v neustálé ambivalenci. Pohrává si s tradičním pohledem na odboj i nacisty, jejichž zažité obrazy často převrací.

Černá kniha je válečný thriller, který byl inspirován skutečnými událostmi. Gerardu Soetemanovi a režiséru Paulu Verhoevenovi trvalo přes dvacet let než se jim podařilo dokončit scénář k tomuto filmu, s nímž se Verhoeven vrací do Holandska. Hlavní postavy této evropské koprodukce ztvárnili Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman, Halina Reijn, Christian Berkel a Waldemar Kabus. Dále v něm také hrají Michiel Huisman, Derek De Lint, Peter Blok, Dolf de Vries a Diana Dobbelman a další. Ve filmu se mluví převážně holandsky, ale též německy, anglicky a hebrejsky. Rozpočet filmu je 17 miliónů Euro. Film se natáčel v Haagu, Giethoornu, Biesboschu, v Berlíně a Izraeli.

Moje hodnocení: 100%!! Upozorňuju, že jsem u toho řvala jak želva.

Trailler:


Fotky:

Inspirováno ztrátou těch,kteří pro mě znamenali vše…

23. února 2011 v 13:16 | Celene |  My diary
ctyrysestry.blog.cz
Inspirováno ztrátou těch, kteří pro mě znamenali vše… Není to tak dlouho :)

Je zajímavé, jak jednoduše a rychle můžete přijít o ty, kteří vám jsou nejbližší. Je zajímavé, že jste o ně vůbec přišli. Říkáte si, jak jen se to mohlo stát? Kde je ta chyba? V čem je ten problém? A nejzajímavější je, když dospějete do fáze, kdy je vám to všechno jedno. Je vám jedno, že jste o ně přišli. Dojte vám, že nestrádáte. Protože o pravé přátele přijít nemůžete. Tím, že jste o ně přišli, jste sami sebe osvobodili, protože to nebyli přátelé. O pravé přátele byste nikdy přijít nemohli. Když vám tohle dojde, vykouzlí se vám úsměv na tváři. Hodíte je prostě za hlavu a už je neřešíte. Víte totiž, že to nemá cenu. Nemá cenu se nad nimi trápit. Proč taky? Nebyli to praví přátelé. Kdyby byli, tohle by se nikdy nestalo. Pořád by byli s vámi a vy s nimi. Někdy se to tak bohužel udá, že považujete za přátele lidi, kteří jimi vůbec nejsou a jen si na přátele hrají. Ale jakmile poznáte jejich pravou tvář a procitnete, jste volní. Zbavili jste se zbytečné zátěže, falešných přátel. Netrapte se tím, naopak! Buďte šťastní!

Nepřítomnost

17. února 2011 v 11:01 | Celene |  NEWS!!
ctyrysestry.blog.cz
Nic extra, jste zvyklí :D Je to jenom asi do neděle než budu konečně zpátky na intru, protože tady u babičky už mi to leze na mozek, takže se raději strategicky přesunu jinam, ale tam nešlape internet, takže to beze mě budete muset ty čtyry dny oželet :D Jestli to vyjde tak pojedu zítra za kámoškou, ale tak to se nesmí zakřiknout :-) Mějte se ;-)

Brunch At Bea Bea's In Burbank 15/2/2011

16. února 2011 v 12:17 | Celene |  Candids 2011
Miley to tady hrozně moc sluší :-)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
více fotek v celém článku:
Nesnáším prázdniny...

15. února 2011 v 12:57 | Celene |  My diary
ctyrysestry.blog.cz
Trávit je u babičky je opravdu za trest... Bohužel ale nemám, kam jinam jít :( Chtěla jsem aspoň na dva k tátovi a jeho přítelkyni, i když taky žádnej med, ale posledně byli oba v pohodě, tak to mohlo bejt taky v pohodě... Ale táta mi volal, že jsou nemocní, takže tam nemůžu a jsem odsouzená k týdnu nudy a někdy opravdu utrpení u babičky. Jsem vděčná, že alespoň dneska můžu na pár hodin vypadnou za tátovou sestřenkou a ve čtvrt na pět mám sraz s kámošem, kterýho jsem zas neviděla čtvrt roku, tak doufám, že se zas nepohádáme jako vždycky na ICQ :D V pondělí mám termín na odevzdání literárního scénáře do předmětu Digitální video, zkráceně DIG. Budu točit svůj film. Ano už zase :D Loni to ale byla jen taková zkouška, letos z toho něco vyjde *yes* Ten scénář už má skoro 2 A4 a ještě se to snažím hoodně natahovat, jen ať si učitel počte :D Jenom jsem si možná vybrala trochu těžký žánr, ale tak se podá :D Psychologický drama triller x D U toho konce sem se do toho trochu sama zamotala a nevím, jak to popohnat ke konci, ještě se nad tím budu muset trochu zamyslet, protože do pondělí to má být. Ještě mám vymyslet, co budu točit za reklamní kampaň a o tom absolutně nemám ani páru, takže to bude taky zajímavé. Úkolů mám víc než dost, ale do spousty se mi vůbec nechce :( Ráda bych vypadla ven a vyčistila si hlavu, jenomže není s kým. Nikoho tu neznám a ubíjí mě to, být pořád zavřená v domě a poslouchat ty omezující řeči. Dneska jdu sice s tím kámošem, ale to je jen na hoďku a půl a pak se asi zase čtvrt roku neuvidíme :D Zajímavé přátelství toto... Už nějak nevím o čem psát, abych se neopakovala, tak to raději ukončím. Mějte se fajn :-)

Hot or Not Únor vyhodnocení

15. února 2011 v 12:31 | Celene |  Hot or Not
ctyrysestry.blog.cz
Ač velmi těsně a to o jeden hlas, byla fotka vyhodnocena jako HOT :-)

ctyrysestry.blog.cz

IN & OUT Únor vyhodnocení

15. února 2011 v 12:28 | Celene |  In&Out
ctyrysestry.blog.cz
Takže anketa dopadla takhle :-)

IN:
prázdniny
kamarádi
barevné oblečení

OUT:
kouření
alkohol
spousta učení a stresování se kvůli škole a známkám